Author Topic: Vidor Pirate Relays  (Read 982 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline carzan

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 848
  • Likes: +0/-0
Vidor Pirate Relays
« on: March 03, 2011, 11:37:30 AM »
PNG Track and Field teams will travel across the river to the Pirate Relays this afternoon. I will post full results as soon as they are available.
 
« Last Edit: November 16, 2011, 07:45:42 PM by carzan »
PNG has a Special Spirit, Pass it On!

Offline carzan

  • Veteran
  • *****
  • Posts: 848
  • Likes: +0/-0
Re: Vidor Pirate Relays
« Reply #1 on: March 05, 2011, 08:45:42 AM »
3. Brinsley Chance, PN-G, 80-0.

Shot put: 1. Annie Morrisey, Silsbee, 35-2; 2. Brinsley Chance, PN-G, 32-8 1/2; 3. Emalie Carlton, LC-M, 29-2.

High jump: 1. Ashley Johnson, Silsbee, 5-6; 2. Hannah Walker, PN-G, 5-2; 3. Maya Smith, LC-M, 5-0.

Long jump: 1. Blair Richmond, Vidor, 14-11; 2. Kristin Bray, PN-G, 14-2; 3. Lauren Chamberlain, Vidor, 14-1.

Triple jump: 1. Coles, Kelly, 30-6; 2. Britten Fawcett, Vidor, 30-2 3/4; 3. Lacy Monceaux, Bridge City, 30-0 1/2.

Pole vault: 1. Leslie Beard, Lumberton, 11-0; 2. Lauren Lovejoy, PN-G, 9-6; 3. Jessica Louviere, Silsbee, 9-0.

3,200-meter run: 1. Mary Nguyen, Bridge City, 12:12.22; 2. Payton Burns, LC-M, 12:57.80; 3. Robinson, Vidor, 13:00.00.

400-meter relay: 1. Silsbee 50.49; 2. Vidor 52.20; 3. Bridge City 53.8.

800-meter run: 1. Meagan Shockley, Bridge City, 2:33.4; 2. Lacey Moton, PN-G, 2:38.0; 3. Cassandra Jaramillo, PN-G, 2:40.6.

100-meter hurdles: 1. Hillary Coy, PN-G, 16.12; 2. Chelsea Hathaway, Deweyville, 17.60; 3. Lauren Keith, Vidor, 18.03.

100-meter dash: 1. Fowler, Silsbee, 12.61; 2. Leslie Beard, Lumberton, 12.88; 3. Liana Rodriguez, Vidor, 13.18.

800-meter relay: 1. Silsbee 1:49.57; 2. Vidor 1:50.90; 3. PN-G 1:55.00.

400-meter dash: 1. Bree Fontenot, Bridge City, 1:00.78; 2. Britten Fawcett, Vidor, 1:03.81: 3. Autumn Hardin, Deweyville, 1:04.45.

300-meter hurdles: 1. Lauren Keith, Vidor, 51.23; 2. Deanna Williamson, Vidor, 51.32; 3. Allison Jacks, Vidor, 54.29.

200-meter dash: 1. Ashley Johnson, Silsbee, 25.92; 2. Janecia Myers, Silsbee, 26.73; 3. Blair Richmond, Vidor, 27.30.

1,600-meter run: 1. Mary Nguyen, Bridge City, 5:47.00; 2. Meagan Shockley, Bridge City, 5:58.5; 3. Meagan Ware, PN-G, 5:58.6.

1,600-meter relay: 1. LC-M 4:31.45; 2. PN-G 4:31.73; 3. Vidor 4:33.90.

BOYS DIVISION

Discus: 1. Hayden Reed, LC-M, 163-2; 2. Brent Hollyfield, Silsbee, 130-10; 3. Carmon Malveaux, Hamshire-Fannett, 125-7.

Shot put: 1. Hayden Reed, LC-M, 61-9; 2. Thomas Luce, Bridge City, 42-6; 3. Shane Stankus, Bridge City, 41-8.

High jump: 1. Daniel Harrison, LC-M, 6-0; 2. Austin Powell, Vidor, 5-8; 3. Sawyer Hogan, Bridge City, 5-8.

Long jump: 1. Daniel Harrison, LC-M, 19-4; 2. David Brydson, Silsbee, 18-7; 3. Kenneth Spearman, Silsbee, 18-4 1/2.

Triple jump: 1. Tyler Roberts, Bridge City, 39-11; 2. Malachi Busby, Bridge City, 39-8; 3. Myles Johnson, Hamshire-Fannett, 38-6 3/4.

Pole vault: 1. Hunter Stout, Bridge City, 11-6; 2. Jason Broussard, Bridge City, 11-6; 3. Chase Hendrix, Lumberton, 11-0.

3,200-meter run: 1. Lanston Monceaux, Deweyville, 11:43.0; 2. Armando Chavez, Bridge City, 11:52.04: 3. Aaron LeJeune, Bridge City, 11:52.59.

400-meter relay: 1. LC-M, 42.91; 2. Silsbee 43.40; 3. Vidor 44.00.

800-meter run: 1. Aaron Lejeune, Bridge City, 2:05.9: 2. Cody Hammonds, Silsbee, 2:07.8; 3. Cody Gutierrez, Lumberton, 2:09.8.

110-meter hurdles: 1. Thomas Novak, Vidor, 15.76; 2. Garrett Bourque, Lumberton, 16.20; 3. Travis Lindsey, Lumberton, 17.03.

100-meter dash: 1. Alex Sezer, LC-M, 10.83; 2. Austin Simmons, Hamshire-Fannett, 10.87; 3. Jarrian Rhone, Silsbee, 10.88.

800-meter relay: 1. LC-M 1:34.07; 2. Silsbee 1:34.24; 3. Vidor 1:36.30.

400-meter dash: 1. Ross Lightfoot, Silsbee, 53.33; 2. Brian Blackshear, Bridge City, 54.10; 3. Kyle Herfurth, LC-M, 54.63.

300-meter hurdles: 1. Garrett Bourque, Lumberton, 41.75; 2. Thomas Novak, Vidor, 42.31; 3. Caleb Spruell, Bridge City, 43.99.

200-meter dash: 1. Austin Simmons, Hamshire-Fannett, 22.58; 2. Stanley Farrar, LC-M, 22.80; 3. David Brydson, Silsbee, 23.60.

1,600-meter run: 1. Aaron Lejeune, Bridge City, 5:02.0; 2. Wheeler, Bridge City, 5:06.0; 3. Garrett Drummond, PN-G, 5:07.0.

1,600-meter relay: 1. Bridge City, 3:39.0; 2. LC-M 3:43.0; 3. Silsbee 3:48.
« Last Edit: March 05, 2011, 08:50:11 AM by carzan »
PNG has a Special Spirit, Pass it On!